±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dilimiz!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
K@BaRDeY.tugay
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•
AdigeSaaLe K@BaRDeY.tugay

Erkek Akrep At
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 18/11/08 Mesaj Sayısı : 291 Nerden : acılar diyarından

Dilimiz!!! - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 10:17 pm

Very Happy elif tuttum Seni kız ne güzel konuşuyon sen öle Very Happy anam var sandım karşımda bi an Razz
K@BaRDeY.tugay ; Kullanıcısının İmzası
http://www.piJTeam.Com   /  http://www.adigesaale.com
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 02/12/08 Mesaj Sayısı : 174 Nerden : istanbul

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 10:31 pm

hehe Türkçe konusunda fazlasıyla hassasım çok konuşdum bu konuda ve daha düzgün Türkçe için elimden geldiğince çabalıyorum umarım boşa çıkmaz.. Bu arada sert konuşursam da kusuruma bakmayın... Wink
UyanıkceseT ; Kullanıcısının İmzası
K@BaRDeY.tugay
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•

Erkek Akrep At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 10:32 pm

hehe Very Happy bakmayız heralde Very Happy belli ruh halinden var sende de bi delilik Very Happy Deli deliye nadir bulaşır küser Razz
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 11:01 pm

evet deliyim en raporlusundan ......yakında düşünen adamınyanına da heykelim dikilicek.. scratch
K@BaRDeY.tugay
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•

Erkek Akrep At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 11:07 pm

yanına da benim ki gelir rahat ol 46 diye 45 raporu vermişler ona bozulmuştum biraz ama 46 raporu yoldaymış haberini aldım Razz
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░
Cont & Contes ±†WamqireS†±

Yay Keçi
Yaş : 116 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 900 Nerden : Karanlıktan..

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 3:36 pm

umuTsuz_vaka demiş ki:
Bunun yanısıra mekan isimlerinin ve bazı kelimelerin türkçe olmayışı..Gerçekten acıyorum halimize...!!!

Elif Türkçemizle nicklerimizin ne ilgisi var anlayamadım.Zaten herşey nicklerdeki gibi olsaydı şu an herkes başıboş şekilde yabancı karakterler kullanmaya başlamıştı bile.Şunun altını çizmek isterim istek ayrıdır ama içerik apayrıdır..Açıklama yapmak gerekirse forumda savunduğumuz Türkçemiz mesaj içeriği ve konu açıp yorum atmayla ilgilidir.Atılan özel mesajlarda,açılan konuların içiriğinde ve bu konulara yazılan yorumların Türkçe kullanma koşulu geçerlidir..Nickle ilgili değildir.Ayrı bir örnek daha verim sana..Örneğin ben Metallica'yı seviyorum.Grup adını nickimde gösteriyorsam sevdiğim içindir.Yani özenti bir davranış değildir.Ki kaldı bazı grupların anlamları bile yoktur..Kalkıp grubun adının Türkçe anlamını yazıcak halimiz yok değil mi??Umarım söylemek istediğim anlşılmıştır.Ayrıca Türkçe dili konuşmasındaki tutarlı davranışında bizi çok mutlu etti.Umarım herdaim böyle devam edersin..Aramıza hoşgeldin..
±†WamqireS†± ; Kullanıcısının İmzası
http://wampirsifen.blogcu.com/
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 4:16 pm

Niklerimizden bahsettiğimi nerden çıkardın ben de onu anlamış değilim...?? Ben hayatınızdan ingilizce kelimeleri çıkartın demiyorum ki diyemem de ben de Yabancı dil öğrencisiyim..Her yerde ingilizce karşımda..Kelimelerin Türkçe olmayışından kasdım kendi dilimizin değiştirilerek onlara benzetilmesiydi..Tabirim de ynlışlık olduysa affola ama size söylemek istediğim şuydu; sheni sefiyorum, ayshe , yoqum burda vb... gibi değişime ugramış birçok kelime...Mekanlardan bahsettiğime örnek ise; best lokanta, geçenlerde gördüğüm bushra saç bakım evi bunun gibi bir sürü yer...Kardeşim ya hepsini Türkçe yada hepsini ingilizce yaz ama harmanlamayı bırak..!! Aslında bence hiç kullanılmasa daha iyi olur..Hangi ülkede önce Türkçe mekan ismi kullanılmış belki türklerin açtığı bikaç yer vardır...İstisna onlarda.. Dışarı bir çıkıyorum nadiren Türkçe isimli mekan herkes inglizce mi biliyor bu memlekette?? Gelelim asıl olaya size ingilizce nik kullanmayın demedim zaten size diyebilmem için önce kendimi görmem gerek..!! Neyse sanırım fazla uzattıM umarım bu sefer kendimi anlatabilmişimdir...Türkçe konuşma daki çabam devam edicek bana karşı olmadığınız için sağolun..Çünkü çok tepki gördüm sanane , sana noluyo herkesin özgür iradesi gibi sözler işittim yanımda olmanız rahatlattı beni.. Smile sağolun...
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 4:31 pm

Bu kadar olur ya.Gerçekten senden çok ama çok özür dilerim.Nickleri nerden çıkardığımı anlamış değilim:=(Şimdi okuyunca o cümleni alakasız bir cevap verdiğimin farkına vardım.Kafam bulanık forumada yansıttım hemde alakasız bir şekilde:=(Çok afedersin..Şimdi sana tamamen katılıyorum..Yanlız şunu da belirtmek isterim lütfen "soalun" ve "saol" kelimelerini kısaltmadan yazarsan sevinirim.Tekrardan çok özür öncellikle senden sonra bütün forum üyelerinden..
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 4:51 pm

Önemli değil.. =) Yanlış anlaşılma olduğu belliydi.. Bu arada yalnışımı bulup düzelttiğin için de sağol Smile ben de şimdi okuyunca farkettim ne kadar türkçeyi güzel kullanma çabası göstersemde demekki benim de eksik noktlarım varmış. (= Bunu göstermen iyi oldu...İnşallah ilerde kusursuz olucak Smile Tekrar teşekkürler.
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 5:08 pm

Hiç önemli değil herkes hata yapabilir önemli olan bir dahakine daha dikkatli davranmak..:=)Bend e zor alıştım kısaltmadan cümle yazmaya hala zorluk çekiyorum ama inanıyorum ki ilerde artık hiç zorluk çekmicem..
lostelement
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
lostelement

Erkek Boğa Keçi
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 03/12/08 Mesaj Sayısı : 8 Nerden :

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 11:16 pm

En sonunda gerçekten türkçe yazışan bir site bulduğum için çok mutluyum iyiki üye olmuşum arkadaşlar eğer gerekirse oturma eylemi filan yapalım çünkü gün geçtikçe düzeliceğine batıyor buna dur! demek lazım bence bunu site üyeleriyle konuşalım ne dersiniz?...
lostelement ; Kullanıcısının İmzası
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 11:20 pm

oturma eylemi mi o ne laa...?? Anlasam tamam arkandayım derim...İstersen zincirliyim kendimi SmileSmile bilirsin yaparım cheers
K@BaRDeY.tugay
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•

Erkek Akrep At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 11:31 pm

oturmayalım ya Very Happy ne oturması paso oturuyoz zaten Razz
hikayeci25
Banlandı
Banlandı
hocamaniac hikayeci25

Erkek Kova Köpek
Yaş : 41 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 448 Nerden : bulgurludan

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 8:21 am

[quote="lostelement"]En sonunda gerçekten türkçe yazışan bir site bulduğum için çok mutluyum iyiki üye olmuşum arkadaşlar eğer gerekirse oturma eylemi filan yapalım çünkü gün geçtikçe düzeliceğine batıyor buna dur! demek lazım bence bunu site üyeleriyle konuşalım ne dersiniz?...[/quot

site hakkındaki düşüncelerin için teşekkürler zincirlemeye gerek yok Türkçemizi öz dilimiiz düzgün kullanalım yeter Smile
hikayeci25 ; Kullanıcısının İmzası
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 9:21 am

lostelement demiş ki:
En sonunda gerçekten türkçe yazışan bir site bulduğum için çok mutluyum iyiki üye olmuşum arkadaşlar eğer gerekirse oturma eylemi filan yapalım çünkü gün geçtikçe düzeliceğine batıyor buna dur! demek lazım bence bunu site üyeleriyle konuşalım ne dersiniz?...

Desteğin için teşekkür ederiz..Ayrıca oturma eylemi şu an bence sakıncalı.Üstelik forum üye sayısı bu eyleme yetecek kadar değil sanırım.İleri zamanlarda hem üye çoğalması hem de bu tarz eylem ve konuşmalara yönelme şansımız yüksek olacaktır.Buna inanıyorum.Yeterki bu özenti dillerden kendimizi soyutladığımızı gösterelim.Neyse tekrar aramıza hoşgeldin Dilimizi savunmaya devam..
lostelement
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
lostelement

Erkek Boğa Keçi
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 03/12/08 Mesaj Sayısı : 8 Nerden :

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:26 pm

burda yoktum uzun süre yorumlarınız için teşşekkür ederim.
dilimiz sadeleştirirken sizce arapça kelimelerden de vazgeçmelimi çünkü uzun zamandan beri var bu konuda kararsız kaldım

lostelement ; Kullanıcısının İmzası
DarkAngel
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
DarkAngel

Kadın Aslan At
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 21/09/09 Mesaj Sayısı : 28 Nerden : Almanya

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 11:13 pm

Nefi$cim gercekten cok güzel bir forum yapmissin Türkcemizi koruyan bir forum olmus cogu yerde kelimeler degisik bir sekilde yaziliyor bazilari anlasiliyor bazilari ise hic anlasilmiyor...
Ama Türkiye suanda emolarin konusma sekillerine moda diyor... buda umarim kisa bir süre sonra sona erer diye umut ediyorum... ben yazarken genelde bi-r- iki harf eksik yaziyorum buda aliskanlik olsa gerek ama bundan sonra cok dikkat etmeye calisicagim... dört dörtlük olamasakda biraz daha dikkatli biraz daha Türkcemize saygili ol-a-cagim ....
DarkAngel ; Kullanıcısının İmzası

En son fallenangel tarafından Perş. Eyl. 24, 2009 12:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : unuttuğun harfleri yazdım :))
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 9:55 am

Canım benim ilk amacım buydu biliyorsun önceki forumdada buna dikkat etmeye çalışııyordum fakat o kadar çok saçma yazı karakteri mevcuttu ki valla o yüzden yazı yzasım gelmiyordu.Uyarmaktan bıkmıştım artık...Özümüzü kaybediyoruz canım en azından birazda olsa biz bari kendimizi bilelim.Damlaya damlaya göl olur belki bir umut kurtarırız özenti gençlerimizi...
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun
Yaş : 115 Kayıt tarihi : 04/12/08 Mesaj Sayısı : 814 Nerden : forbidden

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 12:32 pm

che guevera nefiş Smile çok duygulandım ne güzel konuşmuşsun duygulandım ;(
fallenangel ; Kullanıcısının İmzası
http://www.innerdepravity.com
DarkAngel
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
DarkAngel

Kadın Aslan At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 1:22 pm

Evet Nefi$cim Farkindaydim hep ugra$iyordun ordakilerle ama hangi biriyle uga$abilirsinki son zamanlarda herkes öyle konu$maya ba$lami$di sogumu$dum forumdan artik emo tarzi olmu$du son zamanlarda olsun artik buraya takiliriz=) keske önceden bilseydim bu Forumu....
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 5:18 pm

Tansu gebertirim seni geçme dalga=)Minecim ben sana söyledim sanıyordum ya özür canım=(Neyse burda olmana çok sevindim..
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun
Yaş : 115 Kayıt tarihi : 04/12/08 Mesaj Sayısı : 814 Nerden : forbidden

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 5:35 pm

ah vurma nefiş gözüm Smile
fallenangel ; Kullanıcısının İmzası
http://www.innerdepravity.com
DarkAngel
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
DarkAngel

Kadın Aslan At

MesajKonu: Geri: Dilimiz!!! Dilimiz!!! - Sayfa 2 I_icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 5:37 pm

yok söylemedin ama olsun canim=) ben buldum geldim =)

Dilimiz!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2