±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Düşen Baş Melekler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eLanVitaL
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
aRıza.. eLanVitaL

Kadın Başak Ejderha
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 10/12/08 Mesaj Sayısı : 171 Nerden : Chicago

Düşen Baş Melekler Vide
MesajKonu: Düşen Baş Melekler Düşen Baş Melekler I_icon_minitimeSalı Ara. 16, 2008 4:16 am

LUCIFER

Lucifer ismi "Işık veren" anlamına gelir. Venüs'ün en parlak yıldızıdır. Mitolojide, Tanrıça Aurora (Dawn) ve Tanrı Ceyx'in oğludur.

Birçok kişinin düşündüğünün aksine, Satan ve Lucifer tamamen farklı meleklerdir. Lucifer'in cennetten atilma sebebi tamamen megolamanlığına ve kişisel sebeplerine bağlıdır. Lucifer, "Satan değil" , ilk günahkar olan melektir.
... " Nasıl Cennet'ten düşersin, ah Lucifer, sabahın oğlu! Bütün milletleri arkasına alan sen, nasıl birden yere inersin! " ...
Bu görüşe göre bu pasaj o zamanda Babylon'ı yöneten kral tarafından Lucifer'e yazıldı. Diğer taraftan Samael'e yazılmış olma ihtimali de var. Ama konu şu ki Lucifer olduğu Seraphim Archangel pozisyonundan atılarak cennetten düştü. Samael ise terketmeyi kendi seçti, " düşmedi ".

" Şeytan " sıfatı Cennet'in düşen yıldızı olarak görülen Lucifer'e verilmişti ama artık Satan ile Lucifer yer değiştiriyor hatta çoğu zaman birbirleriyle karıştırılıyorlar.

Lucifer harika bir komutan, prens ve bir yöneticiydi. Düştükten sonra bile gücünün birazına sahip olduğu söylenir. Lucifer Tanrı'nın karşıtı mıydı? Hayır, böyle birşey olamaz çünkü Tanrı Lucifer'in yaratıcısıdır. Ama Lucifer Archangel Michael'in karşıtıydı.
eLanVitaL ; Kullanıcısının İmzası
Asit00
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
Asit00

Erkek Oğlak Manda
Yaş : 38 Kayıt tarihi : 15/12/08 Mesaj Sayısı : 20 Nerden : Amasya

Düşen Baş Melekler Vide
MesajKonu: Geri: Düşen Baş Melekler Düşen Baş Melekler I_icon_minitimeSalı Ara. 16, 2008 4:57 am

gerçekten çok ilginç, teşekkürler
Asit00 ; Kullanıcısının İmzası

Düşen Baş Melekler

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası